Разлика помеѓу преработките на „Географија на Бугарија“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Bulgarien EN.png|thumb|240px|Географски координати : {{coord|43|00|N|25|00|E|type:country}} ]]
 
941.847

уредувања