Разлика помеѓу преработките на „Генерален секретар на ЦК на КПСС“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Генерален секретар на ЦК на КПСС''', претставува најголемата должност на [[КПСС]], еднаква како на државна глава на [[Советскиот сојуз]] по смртта на [[Ленин]] во [[1924]] година. Целото име е ''Генерален (или Прв) секретар на Централниот комитет на Комунистичката партија на Советскиот сојуз''.
 
941.847

уредувања