Разлика помеѓу преработките на „Геб“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: arz:جب Менува: ca:Llista de personatges de la mitologia egípcia#G)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Geb end Nut01.jpg|right|thumb|240px|[[Нут]] во човечка форма, и Геб со глава на змија]]
{| align=left
941.847

уредувања