Разлика помеѓу преработките на „Вистинска опозиција“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{политики на Филипините}}
'''Вистинска опозиција''' ([[Англиски јазик|англиски]]: ''Genuine Opposition (GO)'') е [[политичка партија]] на [[Филипините]]. Целта на формирањето била да се направи импичмент на претседателката [[Глорија Макапагал-Аројо]]. За време на оформирањето се викала ''United Opposition (UNO)'' или '''Обединета опзиција''', која била оформена од опозиционерот [[Хехомар Бинај]] во [[јуни]] [[2005]]. Под притисок повторно сменето е името во ''Grand and Broad Coalition (GBC)'' односно '''Голема и широка коалиција'''. На [[15 февруари]], [[2007]] партијата го добива сегашното име ''Genuine Opposition''.
941.847

уредувања