Висла: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: en:Vistula)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Modlin spichlerz.jpg|350px|thumb|right|Висла крај [[Модлин]] ]]
 
941.847

уредувања