Разлика помеѓу преработките на „Ван дер Валсов полупречник“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: pt:Raio de Van der Waals)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Ван дер Валсовиот радиус''' (именуван по научникот [[Ван дер Валс]]) го претставува растојанието меѓу најоддалечените [[електрон]]и од [[Атомско јадро|атомското јадро]] на слободни [[атом]]и.
 
941.847

уредувања