Разлика помеѓу преработките на „Бутан (гас)“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: bg:Бутан (Алкан))
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
:''За државата во Азија со истото име, видете [[Бутан (држава)]].''
[[Податотека:Butane-2D-Skeletal.svg|right|thumb|Скелетна формула на бутанот.]]
941.847

уредувања