Разлика помеѓу преработките на „Буре барут (филм)“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (буква)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''„Буре барут“''' е [[филм]] на [[Горан Паскаљевиќ]] од [[1998]] година, снимен според истоимениот драмски текст на [[Дејан Дуковски]]. Филмот ја има добиено наградата Бронзена камера 300 од фестивалот „Браќа Манаки“ за кинематографија (добитник е [[Милан Спасиќ]]), a победил и на фестивалот во [[Венеција]] (FIPRESCI) и на [[Европски филмски награди|Европските филмски награди]] (FIPRESCI).
 
941.847

уредувања