Булган, Дорнод: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 14 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с Бот додава Шаблон: Без извори
Ред 1:
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
:''За други значења на поимот видете [[Булган (појаснување)]]''
 
941.847

уредувања