Разлика помеѓу преработките на „Букефал“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: pnb:بوسیفالس)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:BattleofIssus333BC-mosaic-detail1.jpg|thumb|200px|Александар и Букефал на мозаик прикажани во [[Битка кај Ис|битката кај Ис]]]]
[[Слика:Battle of Issus.jpg|thumb|200px|[[Битка кај Ис|Битката кај Ис]] во која Александар се борел против [[Дариј III]]. (Национален Музеј - [[Наполи]])]]
941.847

уредувања