Разлика помеѓу преработките на „Богота“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: yo:Bogotá)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Богота''' е главен град на [[Колумбија]] а воедно и најголем град во истоимената држава.
 
941.847

уредувања