Битка кај Клермона: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: cs:Bitva u Cremony)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Military Conflict
|conflict=Битка кај Клермона
941.847

уредувања