Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Аскалон“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: bg:Битка при Аскалон)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Крстоносни војни}}
'''Битката кај Аскалон''' се водела на [[12 август]] [[1099]] година, и често се смета дека оваа битка е последна од [[Прва крстоносна војна|Првиот крстоносен поход]]. По ова војна, [[крстоносци|крстоносците]] се вратиле по своите домови бидејќи била постигната целта на овој поход.
941.847

уредувања