Разлика помеѓу преработките на „Билишта“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(nova)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Билишта''' е град со околу 12 000 луѓе во областа Девол, во југоисточна [[Албанија]]. Градот има континентална клима со топли лета и ладни зими. Градот е во близина на македонската и грчката граница.
 
941.847

уредувања