Бени (река): Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Image:Benirivermap.png|thumb|150px|Карта на амазонскиот басен со реката Бени.]]
'''Реката Бени''' ([[шпански]]: ''Río Beni'') е река во северна [[Боливија]].
941.847

уредувања