Бело Море (Русија): Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: os:Урс денджыз)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:White Sea map.png|thumb|right|Мапа на Белото Море]]
[[Податотека:modis_white_sea.jpg|thumb|right|Сателитски снимки на Белото Море]]
941.847

уредувања