Разлика помеѓу преработките на „Бајанмонх, Хенти“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Бајанмонх''' ({{lang-mn|Баянмөнх}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Хенти]].
 
941.847

уредувања