Бастион: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: hu:Bástya (várépítészet))
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{otheruses}}
[[Податотека:Markovi kuli-vodno.jpg|thumb|right|250px|Триаголен бастион (најлево) на тврдината [[Маркови Кули (Водно)|Маркови Кули]], [[Водно]], [[Скопје]]]]
941.847

уредувања