Разлика помеѓу преработките на „Атентат врз Франц Фердинанд“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: en:Assassination of Archduke Franz Ferdinand of Austria; козметичке промене)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:Sarajevo princip bruecke.jpg|thumb|250px|Латинскиот мост, познат и како Мост на Принцип близу до местото на атентатот.]]
[[Податотека:Franz ferdinand.jpg|thumb|right|250px|Франц Фердинанд, надвојводата од Австрија.]]
941.847

уредувања