Разлика помеѓу преработките на „Артилерија“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: et:Suurtükivägi Менува: ar:مدفعية)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Portal|Војна}}
[[Слика:Hirlimann-Le-char-au-garage.jpeg|thumb|300px|Француска артилерија во [[Сараево]]]]
941.847

уредувања