Разлика помеѓу преработките на „Антипатридска династија“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: sr:Антипатриди)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:Diadochen1.png|thumb|right|float|300px|
{{legend|#50A249|Кралство на [[Касандар]]}}
941.847

уредувања