Разлика помеѓу преработките на „Анатомија на растенијата“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Средување)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Анатомијата на растенијата''' е субдисциплина на [[анатомија]]та и [[ботаника]]та. Нејзин предмет на проучување е градбата на внатрешноста на [[растенија]]та - нивните [[Растителни ткива|ткива]], од кои се составени растителните [[Вегетативни органи|вегетативни]] и [[Генеративни органи|генеративни]] [[орган]]и.
 
941.847

уредувања