Разлика помеѓу преработките на „Аминта III“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: pt:Amintas III da Macedónia)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Слика:Amyntas III-161113.jpg|thumb|300px|Дидрахма ([[статер]]) на Аминта III]]
 
941.847

уредувања