Разлика помеѓу преработките на „Алтај, Бајан-Олги“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Алтај''' ({{lang-mn|Алтай}}) е град и [[област во Монголија]] во [[покраината Бајан-Олги]].
 
941.847

уредувања