Разлика помеѓу преработките на „Али Хаменеи“

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: ru:Али Хаменеи)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:Grand Ayatollah Ali Khamenei,.jpg|thumb|Ајатолахот Хаменеи]]
'''Сејед Али Хосеини Хаменеи''' ([[фарси]] -سید علی حسینی خامنه‌); роден [[18 април]] [[1939]]) е [[Висок раководител на Иран]] (рахбар) од [[1989]] а пред тоа [[1981]]—[[1989]] е претседател на [[Иран]] . По потекло е ирански [[Азербејџанец]]. Ја носи титулата '''Големиот Ајатолах'''
941.847

уредувања