Александриска библиотека: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: sh:Aleksandrijska biblioteka)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:Alexandria Library Inscription.jpg|thumb|right|200px|Запис во врска [[Тибериј Клавдиј Балбил]] од [[Стар Рим|Рим]] (79 година наша ера), со кој се потврдува дека Александриската библиотека постоела во првиот век.]]
 
941.847

уредувања