Разлика помеѓу преработките на „Александар Бујнов“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Александар Бујнов''' ({{lang-bg|Александър Буйнов}}) ([[26 септември]] [[1879]] - [[27 септември]] [[1924]]) e [[револуционер]] од [[Бугарија]], активист на [[ВМОРО]].
 
941.847

уредувања