Разлика помеѓу преработките на „Алданци“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Додавање координата са бугарске Википедије)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Алданци''' е село во [[Општина Крушево]].
 
941.847

уредувања