Разлика помеѓу преработките на „Адолф Андерсен“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: eo:Adolf Anderssen)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Слика:And00278.png|right]]
'''Адолф Андерсен''' ([[германски]]: ''Adolf Anderssen'', {{роден на|6|јули|1818}} - {{починал на|13|март|1879}} - математичар) бил еден од најјаките [[шах]]исти во средината на [[19 век]].
941.847

уредувања