Разлика помеѓу преработките на „Аденозин трифосфат“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: hy:Ադենոզինեռաֆոսֆատ)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Слика:ATP_chemical_structure.png|десно|350п|Аденозин трифосфат (АТФ)]]
 
941.847

уредувања