Адам Смит: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: an:Adam Smith)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:AdamSmith.jpg|мини|десно|200п|Адам Смит]]
 
941.847

уредувања