Разлика помеѓу преработките на „Абуџа“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ur:ابوجا)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Infobox Settlement |official_name = Абуџа
|image_skyline =
941.847

уредувања