Абрахам Маслоу: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: hu:Abraham Maslow)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:Abraham maslow.jpg|thumb|right|Абрахам Маслоу]]
'''Абрахам Харолд Маслоу''' ({{lang-en|Abraham Harold Maslow}}) ([[1 април]] [[1908]] – [[8 јуни]] [[1970]]) бил [[САД|американски]] [[психологија|психолог]]. Неговото име најчесто се поврзува со хиерархијата на човековите потреби.
941.847

уредувања