Разлика помеѓу преработките на „Џуансји“

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: lt:Džuansiu; козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:zhuanxu.png|thumb|right|250px|Чуанхсу]]
'''Џуансји''' ([[Кинески јазик|кинески]]: 颛顼, [[пинјин]]: Zhuānxū), познат и како '''Каојанг''' (高陽) е [[легенда]]рен монарх на древна [[Кина]].
941.847

уредувања