Џорџо Наполитано: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: lmo:Giorgio Napolitano)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Џорџо Наполитано''' (на [[италијански јазик|итал.]]: ''Giorgio Napolitano'') е италиански политичар, 11-ти претседател на [[Италија]]. Исто така тој е и поранешен член на Италијанската комунистичка партија и Левите демократи. За претседател на Италија бил избран на 10 мај 2006 година.
 
941.847

уредувања