Џамија Хасан II: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: tr:II. Hasan Camii)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Infobox religious building
|image=Morocco Africa Flickr Rosino December 2005 82664690.jpg
941.847

уредувања