Разлика помеѓу преработките на „Јајчник“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: eo:Ovario)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{внимание}}
[[Податотека:Scheme_female_reproductive_system-en.svg|десно|мини|250п|Внатрешни репродуктивни органи на жената]]
941.847

уредувања