Разлика помеѓу преработките на „Јамусукро“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: lv:Jamusukro)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Јамусукро''' е [[главен град]] на [[Брегот на Слоновата Коска]] со 200,000 жители кој се наоѓа на 240 km северно од [[Абиџан]]. Неговите [[Географска координата|географски координати]] се 6°50' северно и 5°15' западно (6.8333, -5.25).
 
941.847

уредувања