Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: lv:Reise, Reise (albums))
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Reise Reise''' (во превод: ''патување патување'') е шестиот албум на [[Rammstein]] и е издаден во [[2004]]. Албумот ги има следните 11 песни:
 
941.847

уредувања