Разлика помеѓу преработките на „Institute for Scientific Information“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: линкови -> врски, Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
Institute for Scientific Information (ISI) е основан во 1960 година од [[Eugene Garfield]]. Во 1992 година ISI премина во сопственост на Thomson Scientific & Healthcare и беше преименуван во Thomson ISI, а денес се нарекува [[Thomson Scientific]]. Денес оваа институција претставува дел од корпорацијата [[Thomson Reuters]].
 
941.847

уредувања