GSM: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: kn:ಜಿಎಸ್ಎಮ್)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Global System for Mobile communications''' ('''GSM''': првично потекнува од ''Groupe Spécial Mobile'') е најпопуларниот стандард за [[Мобилен телефон|мобилни телефони]] во светот.
 
941.847

уредувања