Разлика помеѓу преработките на „9 јули“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: ar:ملحق:9 يوليو)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''9 јули''' е 190-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(191-и во [[престапна година]]).
941.847

уредувања