Разлика помеѓу преработките на „81 (број)“

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: srn:Numro 81)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=81|македонски=осумдесет и еден|реден=осумдесет и прв|делители=|фактор=|римски=LXXXI|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[80 (број)|80 ]] '''81''' [[82 (број)|82]] }}
941.847

уредувања