Разлика помеѓу преработките на „7 август“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: ar:ملحق:7 أغسطس)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''7 август''' е 219-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(220-и во [[престапна година]]).
941.847

уредувања