Разлика помеѓу преработките на „6 декември“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: bcl:Desyembre 6)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Декември {{CURRENTYEAR}}}}
'''6 декември''' е 340-иот ден во годината според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]
941.847

уредувања