Разлика помеѓу преработките на „Михајло Маневски“

нема опис на уредувањето
с (Брзо додавање категорија Родени во Велешко (со користење на HotCat))
'''Михајло Маневски''' ([[Башино Село]], [[велешко]], {{роден на|26|декември|1937}}) е македонски политичарправник и министер за правда во [[Влада на Македонија од 2008|седмата влада на Македонија]].
 
==Биографија==