Разлика помеѓу преработките на „Кано“

Додадени 34 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додава: cs:Kano, lv:Kano Менува: fr:Kano (Nigeria)
с (robot Dodaje: id:Kano, Nigeria)
с (Бот Додава: cs:Kano, lv:Kano Менува: fr:Kano (Nigeria))
 
[[ar:كانو]]
[[cs:Kano]]
[[da:Kano (by)]]
[[de:Kano]]
[[es:Kano]]
[[fi:Kano]]
[[fr:Kano (Nigeria)]]
[[ha:Kano]]
[[id:Kano, Nigeria]]
[[it:Kano]]
[[ja:カノ]]
[[lv:Kano]]
[[nl:Kano (stad)]]
[[nn:Kanoriket]]
1.273

уредувања