Разлика помеѓу преработките на „23 мај“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: ar:ملحق:23 مايو)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Мај {{CURRENTYEAR}}}}
'''23 мај''' е 143-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]] (144-и во [[престапна година]]).
941.847

уредувања