Разлика помеѓу преработките на „22 јануари“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: jbo:pavma'i 22moi)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Јануари {{CURRENTYEAR}}}}
'''22 јануари''' е 22-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]. Остануваат 343 денови до крајот на годината (344 во [[престапна година|престапна]]).
941.847

уредувања