Разлика помеѓу преработките на „Јазично семејство“

с
Бот Додава: stq:Sproakgruppe
с (Бот Менува: sr:Језичка породица)
с (Бот Додава: stq:Sproakgruppe)
[[sk:Jazyková rodina]]
[[sr:Језичка породица]]
[[stq:Sproakgruppe]]
[[sv:Språkfamilj]]
[[ta:மொழிகளும், மொழிக் குடும்பங்களும்]]
3.913

уредувања